OKUL HAYATINDA TONGUE FU ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLER VE VELİLER İÇIN İLETİŞİM REHBERİ – Merve ŞabanOkulda; bir öğretmen olarak öğrencilerle, velilerle ve okul idaresiyle sağlıklı bir iletişim kurabilmek için çok çaba sarf ediyoruz. Özellikle mesleğin ilk yıllarındaki bir öğretmen için tecrübe biriktirmek ya da
deneyimli meslektaşlarımızın tavsiyelerine kulak vermek karşılaştığımız sorunları çözmede ilk akla gelen yollardan. Peki ya tecrübe biriktirecek ve o tecrübelerden faydalanacak kadar zamanımız ya da çevremizde tavsiye alabileceğimiz deneyimli bir meslektaşımız yoksa sağlıklı iletişim kurmanın yollarını nasıl bulacağız? Bu noktada ilk akla gelen eğitim ve iletişim konulu kitaplara yönelmek oluyor. İşte bu kitaplardan biri de: Okul Hayatında Tongue Fu.

Kitabın yazarı Sam Horn, çalışmaları New York Times ve Washington Post gibi gazetelerde yer alan ve TEDx başta olmak üzere farklı platformlarda yaptığı motivasyon konuşmalarıyla yarım milyondan fazla kişiye seslenen bir yazar. Okul Hayatında Tongue Fu adlı kitabı ise daha önce yayımlanan Tongue Fu: Sözlü Dövüş Sanatı kitabının, okul hayatına ve öğrenci – öğretmen- veli iletişimine uyarlanmış hâli. Dolayısıyla kitabın bel kemiği olan kavram: tongue fu.

Bu kavram, son yıllarda tüm dünyada etkili olan ve iletişimde kişiler arası anlaşmazlıkları uyuma dönüştüren bir iletişim felsefesi olarak kabul ediliyor. Horn, bu iletişim felsefesini okulda nasıl ve ne şartlarda uygulayabileceğimizi aktarırken öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve okul yöneticilerine sağlıklı iletişim kurma, çözüm odaklı yaklaşım, sorumluluk üstlenme ve iş birliği içinde çalışmanın yollarını da sunuyor.

İçeriğin tamamına erişmek için "dijital abonelik" işlemini gerçekleştiriniz.