DOĞAN CÜCELOĞLU “DAYANAMAZDI HÜZÜNLÜ, UTANDIRILMIŞ ÇOCUĞA…” – Polat Doğru*

*Eğitmen/Danışman


En üst düzey davetten, ülkemin bir köy evine kadar her yere rahatlıkla girebilen, insanları anlayan, anlamak için emek veren, anladığına anlam yükleyen, dertlenen, bu derde çare için emek veren biriydi.

Böyle bir yazıya nasıl girilir bilmiyorum, sağ olsunlar YA DA dergi ekibinden arkadaşlar Doğan Hoca’yı anan bu yazıyı yazmak için beni uygun görmüşler. “Hocam, sen uzun yıllardır yanındasın, birlikte çok şeyler yaptınız, eğer gücün kuvvetin varsa sen yaz.” dediler. Ben de elimden geleni yapacağım.

Efendim, ben Doğan Cüceloğlu ile 2001 yılında asker dönüşü bir iş nedeni ile tanıştım. Birkaç toplantı yaptık, bir iki kere ofisine gittim geldim. Bir iki büyük laf ettim toplantıda, o zamanlar yaşım da müsait ukalalık yapmaya, hiçbirinde beni bozmadı. Sonra telefon etti, bir randevu ayarladık ve hoca bana benimle çalışmak istediğini, yeni TV programını altyapı olarak bana emanet etmek istediğini söyledi. Biz böyle çalışmaya başladık. Sonra da birçok şeyi birlikte yapar olduk. Üstümdeki sorumluluk arttı; önce TV programında yanına oturmaya başladım, sonra birlikte eğitimler, seminerler geldi ve uzun yıllar böyle beraber devam ettik.

İçeriğin tamamına erişmek için "dijital abonelik" işlemini gerçekleştiriniz.